Hafızlara Vasiyet ve Nasihatlerim Kitabı Çıktı


Hafızlara Vasiyet ve Nasihatlerim Kitabı Çıktı

                          KİTAP KİMLİĞİ

AdıHafızlara Vasiyet ve Nasihatlerim
YazarıHafız Abdullah Nazırlı
YayıneviHafız Abdullah Nazırlı Vakfı Yayınları
MatbaaAnkara Ofset Basım Matbaacılık
BaskıHan Vakfı tarafından yayımlanan kitap 2019 yılında yapılan birinci   baskısında 3.000 adet yapılmıştır. 440 sayfa ve 16.5x24cm ebatındaki kitabın kapağı 350 gr. mat kuşe, mat selefonlu ve bölgesel laklı; iç sayfaları 80 gr. I. hamur kağıda tamamı dört renk olarak bastırılmıştır.
Fiyatı30.00 TL (Kargo Hariç)

Kitabın Tertibi ve Muhtevası :

  1. Yaklaşık 1000 civarında hafız yetiştiren Kurra hafız, yazar, şair ve hattat Abdullah Nazırlı tarafından Osmanlıca Türkçesi ile kaleme aldığı eser; ayet ve hadisler ışığında mesleki tecrübelerinin vasiyet ve nasihatlere dönüşmüş halidir. Eser, özellikle hafız yetiştirenler ile hafızların bilmeleri gereken mesleki esasların ve uymaları gereken hafızlık ahlâkının temel esaslarını konu edinmektedir.
  2. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ’ın TAKDİM ve Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Kadir DİNÇ’in ÖNSÖZ yazıları ile yayınlanan eser, Kur’an Kursu hocalarına ve Kur’an-ı Kerim öğrenmek isteyenler ile hafızlık yapanların, mesleki olarak bilmeleri ve bir ömür boyunca uygulamaları gereken vasiyet ve nasihatlerden oluşmaktadır.
  3. Takdim ve Önsöz bölümlerinden sonra müellifin hayatı, hizmetleri, ilmi şahsiyeti ve eserlerine ait akademik bir çalışma bulunmaktadır.

1. ve 2. Bölümlerde; Hafızlarıma Vasiyet ve Nasihatlerim başlığı altında ; İcazetname, İhvanı Din, Vasiyetname,  Resulullah (s.a.v.) Buyuruyor, Bir Vücuh, Hafızların Dereceleri, Hatim Duası, Ehli Kur’an’ın Nuru ile Münevver Olmuş Ehli Kur’an Hafızlarım!, Ey Şeref-i Kur’an ile Müşerref Olan Hafızlarım!, Ey Hamele-i Kur’an Olan Hafızlarım, Kuran-ı Azîm-uş-şân, Hafız Evlatlarıma Tavsiyeler, hafızlık yaptıran hocalara, hafız olmak isteyenlere ve hafızlığını tamamlayanlara yönelik tavsiyeler yer almaktadır.

3. Bölümde; Kur’an-ı Kerim’in Büyüklüğü, Nuru, Sırat-ı Müstakim, Hidayet ve Şifa Kaynağı Oluşu, Her Şeyi Beyan Eden Bir Kitap olduğu, Kur’an’dan  Ayrılanların Dünya ve Ahiretteki Halleri anlatılmaktadır.

4. Bölümde; Hafız İcazet Merasiminde yaptığı konuşmalar, dualar ve programlar yer almaktadır. Ayrıca; Kur’an Yazısında Olup Da Latin Yazısında Olmayan Harfler ile Latin Harflerinde Olup Da Kur’an’da Olmayan Harfler, Kur’an’ın Yeni Harflerle Yazılmasını İsteyenlerin gerçek niyetlerinin ne olduğu, Gençliğe Tavsiyeler, Talim-i Kıraat, Makam Talimi, Kur’an Okumanın Tesiri, Mescidi Tahrip Edenler, Cami Adabı… gibi konular işlenmektedir.

5. Bölümde; İslam Dini Bütün Beşeriyetin Dinidir, İslam Dini Bir Hukuk Dinidir, İslam Dini Çok Zengin ve Büyük Bir Dinidir, İslam Dini Bir Nurdur, İlim, İslam Dini Mensubunu İlme Teşvik Eder, Hem Dünyaya Hem Ahirete Çalışmak, Din-i İslam Cihan Şumüldür, Peygamber Efendimizin Orduya Tenbîhatı,  İslam Peygamber’i Buyuruyor, Çok Mühim Bir İkaz, Din Düşmanları, Müslümanlık: Her Müslüman Kitaba ve Sünnete Bağlıdır, İslam Peygamberi’nin İnsanlara Nasihatlerinden Bazıları, Ahlâk, Resulullah (s.a.v.), İslam’ın İmani Yönü… gibi konular işlenmiştir.

Sipariş Formu

    Aşağıda belirtilen iban numarasını ücreti yatırdıktan sonra formu doldurarak sipariş verebilirsiniz.

    Alıcı Adı: Hafız Abdullah Nazırlı Vakfı
    Banka ve Şube Adı: Kuveyttürk Katılım Bankası-Demirtepe Şubesi
    IBAN: TR62 0020 5000 0962 1870 8000 01